Звукові проектори
Yamaha SR-B20A Black Бестселер
Звичайна ціна: 12 012 грн.
Спеціальна ціна: 8 399 грн.
Звуковий проектор Yamaha SR-B20A Black
Yamaha YAS-209 Black Бестселер
Звичайна ціна: 20 160 грн.
Спеціальна ціна: 14 280 грн.
Ямаха ЯС-209 Блацк
Yamaha SR-B40A Black Бестселер
Звичайна ціна: 20 916 грн.
Спеціальна ціна: 16 999 грн.
Звуковий проектор Yamaha SR-B40A Black
DALI Katch One Iron Black Бестселер
Саундбар Dali Katch One Soundbar Iron Black
SENNHEISER AMBEO Soundbar Бестселер
Звуковий проектор SENNHEISER AMBEO Soundbar
Yamaha YAS-109 Black Особлива пропозиція
Звичайна ціна: 12 684 грн.
Спеціальна ціна: 9 344 грн.
Ямаха ЯС-109 Блацк
Yamaha YAS-109 Green Особлива пропозиція
Звичайна ціна: 12 684 грн.
Спеціальна ціна: 9 344 грн.
Звуковий проектор Yamaha YAS-109 Green
Yamaha YAS-109 Red Особлива пропозиція
Звичайна ціна: 12 684 грн.
Спеціальна ціна: 9 499 грн.
Ямаха ЯС-109 Ред.
Sonos 5.1. Beam, Sub & One SL Whire
Звуковий проектор Sonos 5.1. Beam, Sub & One SL Whire
Sonos 5.1. Sonos Beam G2, Sub & One SL Black
Звуковий проектор Sonos 5.1. Sonos Beam G2, Sub & One SL
Polk Audio MagniFi 2 Black Особлива пропозиція
Звичайна ціна: 32 340 грн.
Спеціальна ціна: 24 360 грн.
Звуковий проектор Polk Audio MagniFi 2 Black
Sonos 5.1. Sonos Beam G2, Sub & One SL White
Звуковий проектор Sonos 5.1. Sonos Beam G2, Sub & One SL White
Yamaha SR-B30A Black Особлива пропозиція
Звичайна ціна: 13 020 грн.
Спеціальна ціна: 9 999 грн.
Звуковий проектор Yamaha SR-B30A Black
BOSE SMART ULTRA SOUNDBAR, white + Подарунок
Звуковий проектор BOSE SMART ULTRA SOUNDBAR, white
Звукові проектори
Побачивши в інтернет-магазині заголовка «Звуковий проектор», багато покупців задаються питаннями про те, чому «звуковий», та й що це взагалі за пристрій. У цьому немає нічого дивного, оскільки подібне обладнання з'явилося у широкому продажу не так давно, та й за своєю суттю не спрямоване на масовість. Це пояснюється не лише вузькою спрямованістю використання звукових проекторів, а й відносно високою їх вартістю.
У цій статті ми постараємося зрозумілою простому обивателю мовою розповісти про те, що таке звуковий проектор, розкрити всі плюси та мінуси такої покупки.
Отже, звуковий проектор - це електронний пристрій складної конструкції, який є по суті акустичною системою з багатоканальним підсилювачем та наявністю безлічі динаміків. Завдання звукового проектора — створення об'ємного звуку у приміщенні, де його встановлено. Більшість цих пристроїв здатні імітувати повноцінне шестиканальне звучання, так і звичайне стерео.
Трохи про типову конструкцію звукового проектора.
Взагалі, технології, за рахунок яких досягається отримання вищевказаних ефектів звучання, виробники не розповсюджують відкрито. Але, оперуючи деякими відомими фактами, ми спробуємо з'ясувати, як працює звуковий проектор.
Практично всі виробники, що випускають обладнання Hi-Fi, мають у своєму розпорядженні хоча б кілька моделей звукових проекторів. Наведемо приклади таких компаній: це і всім відомі Samsung, Sony та Yamaha, та легендарні Marantz та Denon. Першість випуску звукових проекторів належить компанії Yamaha, яка і досі є володарем найуспішніших моделей, що базувалися на використанні чіпів Texas Instruments. Саме звукові проектори Yamaha у найширшому асортименті представлені на українському ринку.
Як формується звуковий промінь?
Принцип роботи звукового проектора було виведено досить давно. Але отримати компактні та зручні у використанні зразки цих пристроїв конструкторам вдалося не так давно. Робота будь-якого проектору звуку полягає у використанні великої кількості динаміків. Їх може бути як 24, так навіть і 40. Кожен має з'єднання з окремим підсилювачем, який управляється процесором. Для кожного каналу відбувається відповідна затримка та фаза. Завдяки цьому створюється керований спрямований промінь звуку. Простими словами, звуковий проектор, перебуваючи посередині кімнати, може проектувати звук у ліву чи праву частині. А моделювання режимів об'ємного звуку досягається за рахунок відображення звукових хвиль від стін.
Приклад установки звукового проектору.
У Вас звичайно ж виникне питання, як звуковий проектор розраховує правильну передачу звукового променя, адже приміщення, в яких вона може працювати, будуть абсолютно різні за площею. Все дуже просто. Перед використанням проектора необхідно провести калібрування пристрою. У цьому процесі немає нічого складного, - для цього використовується спеціально призначений вимірювальний мікрофон, що входить до комплекту проектора. Його (мікрофон) потрібно встановити в певному місці, координати якого прив'язані до розташування звукового проектора та точки, в якій знаходиться слухач. Таким чином пристрій проводить "вимірювання" приміщення, "запам'ятовуючи" його параметри. Цей процес займе у Вас трохи більше 5-10 хвилин. Далі, після вибору необхідного режиму, залишається лише насолоджуватися проектором звуком.
Плюси та мінуси роботи звукових проекторів.
Для багатьох вже очевидні всі переваги звукового проектора в порівнянні з іншими аудіосистемами (стерео або шестиканальними). Власник такої апаратури може створити об'ємний звук у приміщенні без застосування великої кількості різноманітних пристроїв. Не всіх аудіофілів влаштовує процес маскування в приміщенні безлічі проводів і кабелів, та й підбір акустики, які вписалися б в інтер'єр, - не для кожного є легким завданням.
Основними і, мабуть, єдиними мінусами звукових проекторів вважаються ціна та якість звуку.
За витрачені на звуковий проектор гроші можна придбати збалансовану акустичну систему. Звуковий проектор має досить компактні розміри та, відповідно, динаміки. Це призводить до того, що навіть середні частоти виходять мало детальними.
Проте на кожний товар знаходиться свій покупець. А відгуки про звукові проектори є часом вкрай позитивними. Вибір за вами.