Семплери
Семплери
Придбання семплеру може стати хорошим варіантом щодо недорогого, але продуктивного розвитку клавишника.
Семплер є інструментом, що відтворює звуки зі знімних носіїв. Це може бути флешка, жорсткий диск чи CD. Відтворення відбувається після того, як пристрій отримує дані у свою оперативну пам'ять. Знімні носії (бібліотеки) організовані за спеціальним принципом.
Бібліотеки можуть містити в собі різну інформацію. Найчастіше це, власне, семпли – фрагменти звуків, які видають ті чи інші музичні інструменти у певних форматах. Ці дані збираються в банки, а кожному фрагменту задається рівень динаміки, діапазон відтворення та багато інших параметрів. Зупинимося на цьому трохи докладніше.
Діапазони. Динамічні зони
Діапазон характеризує інтервал, в заданих межах якого обладнання відтворюватиме звуки за допомогою 1 семпла. Наприклад, якийсь семпл, який відтворює "сіль" першої октави, охоплює діапазон починаючи з "до" першої октави, і закінчуючи "до" другої. У такому разі семплер автоматично підвищуватиме та знижуватиме «сіль» до необхідних нам нот у межах саме цього заданого діапазону.
Чим дорожчий і якісніший семплер, тим менш помітною буде різниця між кореневим тоном та нотами з іншою висотою. Але все ж таки, якщо діапазон перевищує 1 октаву, досягти ідеального згладжування у Вас не вийде.
Динаміка характеризує, яка сила натискання необхідна відтворення тієї чи іншої семпла. Часто буває так, що в банках містяться кілька семплів на один кореневий тон, але кожен з них відтворюватиметься за певної сили натискання в певному діапазоні.
Для чого це потрібно? Це з роботою всіх музичних інструментів. При сильнішому натисканні вони видають як гучний, а й більш насичений звук. Власне, за допомогою. Даної функції семплер імітує цю особливість.
Існує пряма залежність між кількістю шарів у банку та точності імітації гри інструментів. Однак, наявність безлічі шарів серйозно збільшить обсяг сховища. А ідеально точно засемплювати величезну кількість шарів не так просто з технологічної точки зору. А найчастіше це взагалі безглуздо. Загальноприйнята оптимальна кількість динамічних зон варіюється від 2 до 4. Такої кількості буде цілком достатньо.
Технічні особливості семплерів.
Купуючи семплер, обов'язково зверніть увагу на кількість оперативної пам'яті, яка встановлена у ньому. Найчастіше розширити простір – не проблема, але з деякими моделями це буде дуже проблематично, оскільки вони мають нестандартні планки. По суті, семплер – це свого роду синтезатор, у якому відсутній заздалегідь заготовлений набір звуків.
Створення семплерних бібліотек відбувається спеціально для відтворення у своїх інструментах, тому вони існують у різних форматах. Найчастіше семплери мають можливість відтворювати бібліотеки та інших форматів. Серед найпоширеніших форматів зустрічаються Akai, Korg, E-mu, Kurzweil. Але це лише невелика частина всіх існуючих. В наш час не важко знайти комп'ютерну програму, яка зможе переконвертувати один формат в інший.