Мийки для вінілу Clearaudio

There are no products matching the selection.

Мийки для вінілу  


Кожному власнику чи колекціонерові платівок рано чи пізно доводиться стикатися із проблемою забруднення поверхні вінілу. Це не можна не помічати, оскільки забруднення вкрай негативно впливають на якості звуку, який згодом стає дуже далеким від ідеалу. Сліди від пальців, пил, шерсть свійських тварин, і навіть сигаретний дим – все це осідає на Ваших улюблених платівках і з часом Ви перестаєте отримувати насолоду від їх прослуховування. Відтворення насичується потріскуваннями і шумами, а про чистий звук просто доводиться забувати.

Якщо Ви іноді купуєте старі вініли, які містилися в не найкращих умовах, ставити їх на програвання без попередньої обробки досить небезпечно. Аж до пошкодження голки. У таких випадках необхідно помити платівки. Але миття за допомогою звичайної води не тільки не принесе необхідного ефекту, але і може значно погіршити стан платівки. Після миття у воді Вам не уникнути розлучень на вінілі, які утворюються від поганої якості трубопровідної (і навіть покупної!) Води.

Існують набори спеціальних засобів та пристроїв для обробки пластинок. Але чи не погіршують вони якість вінілу? Давайте розберемося…

Голка на вашому програвачі платівок витягує звук із канавки, яка знаходиться на поверхні платівки. Якщо Ви наносите спеціальну рідину і потім такою ж спеціальною ганчіркою протирати її, - всі забруднення, які Ви намагаєтеся видалити, виявляться в тій самій канавці. А звук неодмінно стане гіршим, хоча зовні платівка виглядатиме дуже чистою.

Існує ще кілька ефективніших способів очищення вінілів. Про одне з яких ми розповімо прямо зараз.

Вакуумні машини - це, мабуть, найбільш ефективний спосіб очищення платівок. Вони працюють дуже просто. Після того, як Ви наносите спеціальний засіб, цей пристосування подібно до пилососу всмоктує весь бруд, внаслідок чого канавки (а на тільки вся поверхня) стають чистими.

Дуже важливим фактором тут є використання спеціальної рідини для миття вінілу від відомих виробників. Рідина не повинна мати спирт у своєму складі. Також є рідини, які необхідно перед використанням розвести водою. Для цього підходить ТІЛЬКИ дистильована вода. У жодному разі не використовуйте звичайну воду з-під крана або покупну в пляшках. Наносити рідину необхідно за допомогою розпилювача, але краще це робити за допомогою звичайного медичного шприца (без голки). Як правило, щоб помити одну сторону пластинки, Вам необхідно буде використовувати близько 2,5 кубиків Вашої миючої рідини.

Після нанесення рідини Ви включаєте машинку. Це призводить до обертання диска із платівкою. Далі, за допомогою спеціальної щіточки Вам необхідно рівномірно розподілити рідину по платівці та почистити її легким натисканням тієї ж щітки. Далі Ви включаєте вакуум, який ідеально очищує поверхню вінілу. Для видалення всього бруду достатньо повторити цю процедуру кілька разів. Але не варто переборщувати, оскільки тривале обертання під вакуумом може сильно наелектризувати пластинку, після чого вона ще сильніше притягатиме забруднення.

І не забудьте дати платівці висохнути. У жодному випадку не ставите мокрий вініл на програвач, оскільки його голка може пошкодити платівку. Після 10-хвилинної сушки вініл зазвучить як новенький!

 

Догляд за вініловими пластинками.
Власники вінілових програвачів знають безліч різних способів догляду за платівками і можуть поділитися порадами з початківцями у цій справі. Проте, дуже важливо розуміти фізику процесу, щоб у процесі догляду не зашкодити якийсь унікальний запис. У цій статті ми розповімо, як правильно чистити вінілові пластинки.

Питання чищення пластин рано чи пізно стане навіть перед найдбайливішим любителем аналогового звучання, оскільки так чи інакше, з часом канавки вінілу забруднюватимуть. Той факт, що бруд та пил у канавках ще й «утрамбується» голкою програвача, передбачає саме вологе чищення вінілу. Платівка є дуже гігроскопічною, тому затягувати з процесом догляду не можна.

УВАГА! Не можна забувати про сушіння пластинки після чищення, - програвання вологого вінілу може закінчитися дуже плачевно як для платівки. Так і для плеєра.

Характер забруднень вінілу.
Найчастіше це пил (у тому числі побілки та штукатурки), притягнуті наелектризовані частинки побутового пилу, тютюновий дим, що осів... Ці забруднення спочатку скупчуються в найдрібніших згинах канавки, укладаючись на дно. Це значно погіршує відтворення високих частот. Так, Ви помітите характерне шипіння при зіткненні голки з платівкою.

Ситуація значно погіршиться, якщо така пластинка потрапить у вологе середовище і потім висохне, оскільки забруднення, що мають, міцно «схопляться». Це збільшить ступінь потріскування, які призведуть до швидкого зношування платівки або голки програвача.

Дуже важливо розуміти, що тільки