Electrocompaniet ECI 6 Dx MKII
Electrocompaniet ECI 6 Dx MKII Опис
Схемотехніка інтегрованого підсилювача Electrocompaniet ECI 6DX MKII виглядає так: вхідний каскад працює в класі А без зворотного зв'язку взагалі, вихідний каскад має неглибокий зворотний зв'язок, і, судячи з усього, його режим роботи близький до класу АВ. Крім того, блок живлення оснащений тороїдальним трансформатором з солідним запасом потужності і, звичайно ж, він включає великий блок конденсаторів, здатних оперативно підживити підсилювач на піковому навантаженні.
Специфікації інтегрованого підсилювача Electrocompaniet ECI 6DX MKII дуже вражають. Смуга пропускання гранично широка - від 1 Гц до 150 кГц, що дозволяє вивести спотворення, присутні на краях діапазону, за межі чутності та отримати в діапазоні 20-20000 Гц. Рівень спотворень менше 0,004% — відмінний показник навіть для дуже хороших попередніх підсилювачів, не кажучи вже про інтегровані. Демпінг фактор 350 одиниць - теж дуже визначний результат. У звичайного підсилювача, що працює в класі АВ, показник 100-120 одиниць вже вважається пристойним досягненням, а показники кілька сотень одиниць зазвичай демонструють лише сучасні підсилювачі класу D.
Всередині Electrocompaniet ECI 6DX MKII – повнофункціональний мережевий плеєр, керований фірмовим додатком або з будь-якого браузера через веб-інтерфейс. Він, як і Electrocompaniet ECI 6DS, може виступати в ролі рендерера, проте основний мережевий протокол для відтворення файлів із зовнішніх серверів – це SMB. І саме тому алгоритм роботи в локальній мережі ECI 6DX відрізняється від звичайних DLNA/UPNP-пристроїв. Щоб відтворити файли, потрібно спочатку підключити папку з музикою, яка зберігається на сервері як медіабібліотеку. Якщо на вашому домашньому сервері зберігаються терабайти музики, готуйтеся до того, що ECI 6DX знайомитиметься з ними півгодини-годину, а то й більше.
Навіщо всі ці складності, запитаєте ви? Як завжди, заради якості звуку. Компанія пояснює, що протокол SMB працює стабільніше та дає менше затримок та помилок при передачі пакетів, ніж DLNA та UPNP. За умови, що підсилювач підключений до локальної мережі кабелем, а не за допомогою Wi-Fi, це може дати приріст якості звучання. Є ще одна тонкість, що дозволяє підвищити якість роботи у мережі. Старий добрий роутер десятирічної витримки виробник рекомендує замінити щось більш сучасне. Причиною цього називають більш високу швидкодію та більшу стабільність роботи роутерів нових поколінь і як наслідок – приріст якості звучання.
Для тих, хто не довіряє мережевим протоколам або просто воліє зберігати свою фонотеку на жорсткому диску, на задній панелі підсилювача є USB-порт типу А. Управління здійснюється так само, як і при використанні зовнішнього сервера - через додаток, але тут вже гарантовано найвище якість звучання - ніякий роутер або комутатор не стане на шляху аудіопотоку і не додасть до нього злощасний джиттер. Отже, якщо йдеться про відтворення DSD128, буде потрібно саме USB-підключення.
У спадок від інтегрованого підсилювача Electrocompaniet ECI 6D, модифікація 6DX MKII отримала повний набір цифрових входів, включаючи USB-порт типу B. Цей вхід працює в асинхронному режимі і підтримує відтворення файлів аж до 24 біт/192 кГц, що в цілому є непоганою альтернативою. способам відтворення Hi-Res-аудіофайлів
І на закінчення огляду можливостей варто згадати не найаудіофільські, але дуже зручні способи прослуховування музики. Перший із них — протокол AirPlay. Як показує практика, за рівнем якість AirPlay програє DLNA/UPnP і SMB-протоколам, але він все ж таки кращий за Bluetooth. Для того, щоб швидко підключитися до системи або послухати музику тлом цілком підійде.
Інший дуже зручний спосіб відтворити музику не найвищої якості – вбудовані онлайн-сервіси. Розділ меню інтернет-радіо базується на vTuner та надає практично нескінченний вибір радіостанцій. Бажаючі самостійно вибирати музику та слухати її з вищим бітрейтом, можуть скористатися сервісами Tidal, Wimp, Qobuz та Spotify.
Когось, можливо, цікавить питання: навіщо High-End-пристрою стільки онлайн-сервісів, що дають далеко не аудіофільський звук? Все досить просто. Ці можливості розроблялися не тільки для Electrocompaniet ECI 6DXMKII. Інтегрований підсилювач - частина нової мультирумної еко-системи, яка тільки-но почала формуватися компанією. Найближчим часом з'явиться мережна мультирумна акустика ECLiving, а потім компактні мережеві плеєри і підсилювачі цієї ж серії. Всі вони будуть мати аналогічний модуль мережевого плеєра та інтерфейс в точності такий же, як і у Electrocompaniet ECI 6DXMKII, тому, коли потрібно озвучити весь будинок однією і тією ж фоновою музикою, стереосистема зможе включитися в роботу поряд з іншими.
Все вищесказане однаково застосовується до відтворення файлів стандартної та високої роздільної здатності по провідній мережі та USB-накопичувача, а також при підключенні якісного аналогового джерела до балансних входів. При використанні SPDIF-підключення звук трохи відрізняється. В цілому він трохи простіше, звукова картина малюється більшими мазками, а верхньочастотний діапазон подається м'якше.
Якщо ваші домашні сервери ломляться від Hi-Res та DSD-файлів, Electrocompaniet ECI 6DX MKII – цілком слушний варіант для створення потужної, високоякісної стереосистеми з невигадливою архітектурою. Просто додайте акустику та все. Причому у виборі акустики можна не обмежувати себе. Підсилювач гранично близький до того, що можна було б назвати студійною точністю, але характер його все ж таки домашній, меломанський, що сприяє не аналізу, а отримання задоволення від якісної музики. А більшого від High End ми зазвичай і не чекаємо.
Технічні характеристики:
- Потужність: 2х 125 Вт при 8 Ом, 2х 200 Вт при 4 Ом
- Діапазон частот: 1-150 000 Гц
- Спотворення: менше 0,004% (в діапазоні частот 20-20000 Гц)
- Демпінг-фактор: понад 350
- Підтримувані Loseless-формати: FLAC, WAV, ALAC, APE до 24біт/192кГц, DSD до 128
- Онлайн сервіси: Tidal, Wimp, Qobuz, Spotify Connect, інтернет-радіо
- Мережеві протоколи: DLNA, UPNP, SMB
- Цифрові входи: 2х коаксіальних, 2х оптичних, USB тип, USB тип А
- Аналогові входи: балансний XLR, 2х не балансний RCA
- Аналогові виходи: балансовий підсилювач XLR і не балансний RCA
- Габарити: 465х405х128 мм
- Маса: 20 кг.